همکاری و مشارکت در کار خیر

همکاری و مشارکت در کار خیر

کمک به نیازمندان از جمله اموری است که مشارکت در آن لذّت فراوانی دارد. فرقی نمی‌کند این مشارکت به بزرگی ساخت مدرسه برای منطقه‌ای محروم باشد یا به کوچکی انداختن سکه‌ای در صندوق صدقات. مهم آن حس رضایتی است که در اعماق وجود انسان جاری می‌شود. اگر در گذشته کمک به نیازمندان و همکاری با مؤسسات خیریه بیشتر از لحاظ وظیفه مسلمانی توصیه می‌شد امروزه فارغ از عقاید و باورها به عنوان یکی از ملزومات زندگی اجتماعی بشر به آن پرداخته می‌شود. در حقیقت مردم جوامع مختلف به این باور رسیده‌اند که کمک به نیازمندان بخشی از مسئولیت اجتماعی هر فرد است. نکته مهم این است که همکاری با مؤسسات خیریه و مشارکت در کار خیر چنان اثرات مثبتی بر زندگی انسان دارد که افراد، فارغ از مسئولیت و از روی اشتیاق به آن می‌پردازند.

جهت ارسال کمک آنلاین کلیک کنید

کمک به نیازمندان

درک شادی حقیقی با کمک به نیازمندان

بسیاری از مردم در زندگی شخصی خود مشکلات و شرایط خاصی را باید تحمل کنند. در نتیجه احساس ناتوانی و پوچی بر آنها غلبه می‌کند. تصور این که دنیا تماماً رنج است و تحمل این همه سختی ارزشی ندارد سبب می‌شود آنها روز به روز ناامیدتر شوند. در این شرایط همکاری با مؤسسات خیریه و هرگونه مشارکت در کار خیر فرصتی است که می‌تواند امید به زندگی را در آنها افزایش دهد.

مطالب دیگر را در بلاگ ما بخوانید

در مسیر کمک به نیازمندان انسان با شرایط سخت زندگی و مشکلات نیازمندان آشنا می‌شود. در مواجهه با مشکلات نیازمندان انسان درمی‌یابد که در همین نزدیکی از مشکلات او سخت‌تر و دردناک‌تر هم هست. لذا تحمل مشکلات زندگی برای او آسان‌تر می‌شود. سپس در مؤسسات خیریه با افرادی مواجه می‌شود که تمام هم و غم آنها حل مشکلات دیگران است و این تلاش‌ها و خدمات را بدون هیچ چشم‌داشت مالی انجام می‌دهند. در نهایت نیز مشارکت در کمک به نیازمندان، احساس مفید بودن و شوق به زندگی را در او افزایش می‌دهد.

کلیک کنید  محرومیت‌زدایی در کشور

جذب انرژی مثبت با کمک به نیازمندان

جذب انرژی مثبت از جمله موضوعاتی است که توجه افراد زیادی در سراسر دنیا را به خود جلب کرده است. گرچه بسیاری از مفاهیمی که به عنوان اصول جذب انرژی مثبت مطرح می‌شوند تفاوت چندانی با آموزه‌های دینی ما ندارند. برخی از مهم‌ترین مفاهیم در این زمینه عبارتند از:

  • برای جذب انرژی مثبت هر روز خود را با شکرگزاری خداوند آغاز کنید.

چه چیز زیباتر از این که به پاس نعمت‌های خداوند به خصوص سلامتی، روزانه مبلغ اندکی را برای کمک به نیازمندان اختصاص دهیم.

  • برای جذب انرژی مثبت با افراد مثبت‌نگر و امیدوار معاشرت کنید.

فعالیت در مؤسسات خیریه اساساً بدون امید و خوش‌بینی امکان ندارد. افرادی که در این امور فعال هستند تنها با امید به خداوند و به پشتوانه محبت مردم مشغول هستند. گرچه این همه تلاش آنها اغلب هیچ نفع مادی برایشان ندارد ولی به هیچ عنوان حاضر نیستند از فعالیت خود دست بردارند. پس بدون شک این افراد بهترین گزینه برای معاشرت هستند.

  • برای جذب انرژی مثبت در هر کاری به اندازه توان خود تلاش کنید.

هیچ کاری مانند مشارکت در امور خیر نمی‌تواند ارزش مشارکت جمعی در دستیابی به نتیجه‌ای درخشان را به نمایش بگذارد. توان ما انسان‌ها برای بسیاری از کارها کافی نیست. امّا کنار هم قرار گرفتن افراد مختلف ولو با توان محدود، قدرت شگفت‌انگیزی ایجاد می‌کند. هرکس اوّلین بار که با مبلغ اندکی در یک کمپین حمایتی مشارکت کند به خوبی لذّت این ماجرا را درک می‌کند. وقتی شما تنها ۵۰۰۰ تومان برای مشارکت در درمان بیماری نیازمند پرداخت کنید و پس از مدّتی از درمان او باخبر شوید غرق در لذّت خواهید شد. حسن کار خیر در این است که برکات آن مانند نوری است که تمام افراد از آن بهره می‌برند.

  • برای جذب انرژی مثبت برای شاد کردن دیگران تلاش کنید.
کلیک کنید  بررسی کمبودهای مدارس کشور

همه ما لذّت هدیه دادن و هدیه گرفتن را چشیده‌ایم. هدیه دادن و بخشش ساده‌ترین راه برای شاد کردن دیگران است. اگر کمک به نیازمندان را به عنوان هدیه به هم‌نوعان خود بدانیم به سادگی می‌توانیم با هدیه‌های کوچک خود شادی‌های بزرگ پدید آوریم. البته برای همکاری با مؤسسات خیریه گزینه‌های متنوعی وجود دارد که مصداق عینی خرید هدیه هم محسوب می‌شود. به عنوان مثال کمپین خرید لباس نو برای کودکان بی‌سرپرست، کمپین خرید لوازم‌التحریر برای کودکان محروم و امثال آن تفاوتی با خرید هدیه برای عزیزانمان ندارد.

همچنین می توانید وارد صفحه همکاری با ما شوید و با ما همکاری کنید و میتوانید کمک های خود را به صورت پرداخت حمایت مالی برای ما ارسال کنید

جامعه‌ای بهتر با کمک به نیازمندان

حقیقت این است که فقر و محرومیت علاوه بر کمبودهای ظاهری، عواقب ناخوشایند فرهنگی اجتماعی نیز به دنبال دارد. نکته مهم این است که به هر حال همه ما در یک جامعه زندگی می‌کنیم. بنابراین وجه دیگر اقدامات خیرخواهانه‌ای مانند ساخت مدرسه، محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی، تلاش برای ساخت جامعه‌ای سالم و پویاست. مشارکت ما در امور خیر و همکاری با مؤسسات خیریه همانند تلاش برای تربیت فرزندانمان ضروری است. ما با حمایت از کودکان محروم در حقیقت در پرورش دوستان، همکاران و معاشران فرزندمان در آینده مشارکت می‌کنیم. بنابراین برای زندگی بهتر همه ما باید برای کمک به نیازمندان در زندگی خود برنامه مشخصی داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان